אודות

 

'היֹה היָה' הוא פרוייקט ייחודי וראשוני מסוגו בארץ. זהו כתב עת היסטורי שנכתב, נערך, מופק ומשווק על ידי סטודנטים לתחומים ההיסטוריים. מתפרסמים בו מאמרים שנכתבו על ידי סטודנטים מכל האוניברסיטאות בארץ אשר עובדו מתוך עבודות מצטיינות שהגישו והוא מיועד לקהל הרחב של חובבי ההיסטוריה.

כתב העת יוצא לאור ביוזמתה של 'קרן דן מישר' אשר הוקמה בעזרת תרומת סבו של דן, נתן פישר, לזכר נכדו הבכור, והוא נתמך על ידי בית הספר להיסטוריה באוניברסיטה העברית בירושלים.

כתב העת 'היה היה' הוא פרויקט ראשון מסוגו בארץ, המבקש לשמש במה אקדמית לעבודות מצטיינות בעלות צביון היסטורי של סטודנטים לתואר הראשון והשני מכל האוניברסיטאות בארץ.

מטרת כתב העת לשלב פרסום עבודות של סטודנטים מכל מגוון התחומים ההיסטוריים אשר יכולות לתרום באופן ממשי לקידום המחקר ההיסטורי העברי, מתוך כוונה להעניק הזדמנות להצגת כתיבה איכותית ומעניינת כבר בשנים הראשונות באקדמיה ובעיקר לגרות את סקרנות כל המתעניינים בהיסטוריה – החל ממרצים וסטודנטים וכלה בחובבי ההיסטוריה ותלמידי תיכון.

דווקא נוכח התיחום וההפרדה הנפוצים במחקר ההיסטורי, ובהשראת בית הספר להיסטוריה של האוניברסיטה העברית, כתב העת שואף לעודד כתיבה רב תחומית והפריה הדדית בין סטודנטים ממגוון התחומים ההיסטוריים ומהאוניברסיטאות השונות. הדבר בא לביטוי בהרכב המערכת, שפועלים בה סטודנטים הלומדים במחלקות ובחוגים רבים, וכמובן במאמרים המתפרסמים, הלקוחים מקשת רחבה של נושאים.